#27
Bernáth/y Sándor (1949-2012)

Mozdony, 1975

olaj, vászon
147×121 cm
Jelezve jobbra lent: Bernáth/y
1978 Művészeti pályázatok – Magyar Nemzeti Galéria, Budapest
2010 Muddy things I. – Galeria Neon, Budapest
Reprodukálva:
1982 Schwarz auf Geil 72’82’ – Ferencvárosi Pincegaléria, Budapest (kat. / cat.)
A Hannibál Projekt-Zombori Mónika beszélget Bernáth/y Sándorral. In: Balkon, 2010/11-12.
Mészáros Zsolt: y-kód – A képzőművész Bernáth/y Sándor. In: Flash Art, 2012. március-április
Zombori Mónika: Bernáth/y Sándor, Neon Galéria, 2012
Kikiáltási ár: 1 500 000 Ft